Polityka cookies 
 


Witamy w naszym przedszkolu
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępnościArchiwum
Raport SEO


eTwinning
Dowiedz się więcej


Dowiedz się więcej

                              

 


WNIOSEK O PRZYJĘCIE KANDYDATA

 

 

  Aktualności Marzec
 Rok szkolny  2023/2024

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień -
Maj
  
Warsztaty ogrodnicze
 

  Warsztaty ogrodnicze
19 marca w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty ogrodnicze przeprowadzone
przez PSB Mrówka Gryfino oraz firmę „Planta”. Tego dnia grupa „Motylki” i „Pieski”
utrwaliły wiadomości dotyczące wiosennego ogródka. Dzięki naszym gościom dzieci dowiedziały się jak rozwijają się rośliny, jakich narzędzi używamy w ogrodzie oraz jak krok po kroku zasadzić roślinki. Przedszkolaki z ciekawością słuchały Pana ogrodnika. Na koniec, same zasadziły cebulki. Warsztaty ogrodnicze miały za zadanie przybliżyć dzieciom nie tylko samo pojęcie ogrodnictwa, ale również szeroko rozumiane zagadnienia związane z
ekologią i troską o naturę.
Dziękujemy Pani Paulinie Krzak za zorganizowanie ciekawych warsztatów oraz
możliwość wspólnie spędzonego miłego czasu
 


 

 

„ŻEGNAJ ZIMO – WITAJ WIOSNO” –CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w budynku przy ul. Krzywoustego

 

 
  W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego Przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy w barwnym pochodzie wokół naszego przedszkola, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dodatkowo dzieci tego dnia zasadziły w ogrodzie przedszkolnym piękne kwiatki. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.
 
 


  

 
Obiad Wielkanocny w budynku przy ul. Krzywoustego
 

  W środę 27.03. dzieci w swoich salach przy świątecznym stole zjadły uroczysty obiad z okazji zbliżających się Świąt
Wielkanocnych, był żurek z jajkiem, życzyliśmy sobie Wesołych
Świąt.

 


 

 

Wielkanocne życzenia - Grupa Koguciki 
  Dzieci z grupy Koguciki odwiedziły instytucje oświatowe, Straż Miejską, Gminę, aby wręczyć kartki Wielkanocne z życzeniami od całej społeczności Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie. Dzieci z wielką przyjemnością zaśpiewały także piosenkę o tematyce wielkanocnej. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.
 
 


 
 
Akcja ,,Ukwiecanie przedszkola" ul. Sprzymierzonych
 

  Dzieci z naszego przedszkola wraz z Paniami zamieniły się w małych ogrodników. Przedszkolaki przyniosły kolorowe kwiaty, które potem posadziły w ogrodzie przedszkolnym. Sadzenie kwiatów bardzo podobało się dzieciom. Była to wspaniała lekcja przyrody.
Akcja sadzenia kwiatów wokół przedszkola ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszego przedszkola, aby teren wokół przedszkola wyglądał pięknie i aby dzieci miło spędzały tu czas.Drodzy rodzice bardzo dziękujemy za wsparcie i piękne kolorowe kwiaty.


 


 

 

VII Konferencja Nowe Horyzonty w Edukacji Domino Szczęścia i Optymizmu - Warszawa' 2024 

 

 

 

 

  28 lutego 2024 r. Pani Dyrektor wraz z nauczycielkami naszego przedszkola wzięły udział  w VII Konferencji Nowe Horyzonty w Edukacji Domino Szczęścia i Optymizmu, której organizatorem był Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Grzegorz Pietruczuk oraz Prezes Polskiego Ośrodka Optymizmu Pani Mirela Nawrot. Konferencja odbyła się w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany w Warszawie, w której wzięło udział około 150 przedstawicieli różnych regionów Polski oraz przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli władz dzielnic, gmin i miast, członków Polskiej Areny Optymistycznych Dyrektorów Szkół i Przedszkoli z całej Polski, ambasadorów Happy Kindergarten. Po raz pierwszy został wręczony Gold Certyfikat Optymistycznej Dzielnicy, Miasta czy Gminy. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza Gmina Gryfino. Od tego dnia możemy dumnie szczycić się tym tytułem, gdyż Miasto i Gmina Gryfino spełnia wszelkie wymagania uprawniające do używania tytułu Optymistyczne Miasto i Gmina. Certyfikat i Akt Nadania odebrała Pani Dyrektor - Jolanta Krzak.

Celem programu ,,Optymistyczne Przedszkole” jest rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, nauczenie jak radzić sobie w różnych sytuacjach, jak rozwijać zainteresowania i talenty. Program Optymistyczne Przedszkole nauczyciele realizują podczas zajęć dydaktycznych, zabaw, w ciągu całego dnia pobytu dzieci w przedszkolu. Optymistyczne Przedszkole to program wyjątkowy dlatego, że zmienia postawy dorosłych, nauczycieli i rodziców, którzy naukę optymizmu muszą zacząć od siebie.

Odebraliśmy również Certyfikaty realizacji Międzynarodowego Programu HAPPY KINDERGARTEN. Osobiście wręczyliśmy zdobyte certyfikaty Panu Burmistrzowi, który przyjął nas serdecznie w Urzędzie Miasta i Gminy.

Zdobyte certyfikaty są zasługą Naszych działań z dziećmi, Naszą dumą, jak również Dumą Miasta i radością dla Naszych mieszkańców.

 
 


  

 
Grupa "Koguciki" i pierwsze wiosenne kwiaty
 

  Podczas zajęć dzieci poznały nazwy i wygląd pierwszych wiosennych kwiatów takich jak: żonkil, hiacynt, bratek, tulipan, przebiśnieg, pierwiosnek i krokus. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w sadzeniu i podlewaniu  kwiatów. Przypomnieliśmy sobie co jest potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu: ziemia,  woda, światło słoneczne.Dzieci dbały o rośliny podlewając je i obserwowały jak wyciągały się w stronę słońca i przekwitały.

 


 

 

Powitanie Wiosny w budynku przy ulicy Sprzymierzonych 

 
Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. O godz. 10:00 wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wzięły udział w kolorowym pochodzie, żeby wspólnie powitać Wiosnę. Dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę piosenkami i tańcem.
 
 


  

 
Wiosenne prace w ogrodzie - Grupa "Koguciki"
 

  Wiosna to wspaniała pora roku, dzięki której przyroda budzi się do życia, a w ogrodzie czeka na nas dużo pracy. Na zajęciach ,,Koguciki" poznały narzędzia, którymi posługuje się ogrodnik, "pobawiły się" w ziemi sądząc,  siejąc i podlewając. Z projektu edukacyjnego ,,Z Pentelką po zdrowie" zaliczyliśmy zadanie nr 8 z 1 modułu  - sądząc cebulę, siejąc sałatę, pietruszkę i rzodkiewkę.


 

 

Owocowy zawrót głowy - Grupa "Koguciki" 

 
  Z projektu edukacjnego ,,Z Pentelką po zdrowie" dzieci zaliczyły kolejny punkt z modułu pierwszego -,,Zdrowo jemy i świetnie się czujemy".
"Koguciki" własnoręcznie wycisnęły soki z marchewek, jabłek,  gruszek i pomarańczy, oraz zrobiły owocowe szaszłyki.
 
 
 


 


 

 


 
Przedwiośnie w grupie "Pieski"
 

  Przedwiośnie to doskonały czas, by rozbudzać zainteresowanie dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie (pojawianie się pierwszych kwiatów, przyloty ptaków, budzenie się zwierząt z zimowego snu, itp.). Stwarza także sprzyjające warunki do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. W tym celu dzieci z grupy "Pieski" wybrały się na wycieczkę do parku. Podczas spaceru przedszkolaki zaobserwowały budzącą się do życia przyrodę- zielone pączki listów na gałązkach krzewów i drzew oraz „dywany” kolorowych krokusów. Nie zapomnieliśmy również o naszym zaadoptowanym drzewku „Uszatkowy Dar Przyrody”. Systematycznie przez cały rok wywiązujemy się z obowiązków bycia opiekunem adoptowanej rośliny :). Mali obserwatorzy wpatrywali się w niebo na powracające z ciepłych krajów ptaki i wsłuchiwali się w dźwięki przyrody. Na koniec piękna pogoda zachęciła dzieci do zabaw na pobliskim placu zabaw.


 

 

Dzień Kobiet- Krzywoustego
 

  8 marca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym dniu wszystkie kobiety z przedszkola, zarówno te duże jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i kwiatki. Z tej okazji dzieci z grupy „Pieski” zaprezentowały wiersze, tańce i piosenki. Na uroczystość zaproszone zostały wszystkie panie oraz dzieci. Na koniec chłopcy obdarowali dziewczynki i panie upominkami, składając życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Święto Kobiet, corocznie obchodzone w przedszkolu, to doskonała okazja do kształtowania u dzieci nawyku doceniania swoich najbliższych oraz obdarowywania ich upominkami.
 
 


  
Dzień Kobiet w budynku przy ul. Sprzymierzonych
 

  8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. W tym dniu dla wszystkich dziewczynek oraz wszystkich pracowników przedszkola chłopcy z grupy ,,Pszczółki" przygotowali część artystyczną. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się jak gentelmeni. Dzień Kobiet w przedszkolu był więc dniem pełnym atrakcji i okazją do wspólnego spędzenia czasu.


 

 

Kids & Sport - Litery 

 
  Czy można nauczyć się liter w czasie zabawy i to na sportowo? Oczywiście! Nauczyć lub utrwalić już poznane literki można podczas wykonywania zadań sportowych.
 
 
 


 
 

 

Grupa Zajączki - zabawy na świeżym powietrzu

 

  Przedwiosenne zabawy w ogrodzie przedszkolnym grupy Zajączków. Zapraszamy do galerii.


 

 

Sadzenie cebuli - Grupa Zajączki 

 
  Dzieci z grupy ZAJĄCZKI w związku ze zbliżającą się wiosną sadziły cebulę. Przedszkolaki zapoznały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami jej sadzenia. Odpowiednio przygotowane dzieci zabrały się za pracę. Każde dziecko posadziło swoją cebulkę. Teraz codziennie ją będą podlewać i prowadzić obserwacje wzrostu szczypiorku. Zapraszamy do galerii.

 

 
 
 


  


 

 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5