Polityka cookies 
 

 

 

Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego 2012

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Archiwum

2011/2012


Archiwum
2012/2013


Archiwum
2013/2014


Archiwum
2014/2015
Raport SEO

 

 

 Mistrzowie Kodowania - Luty
 

 
Mistrzowie Kodowania Junior
 - podsumowanie Filmik Mistrzownie Kodowania Junior

 
  Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie wzięło udział w pilotażowej edycji Ogólnopolskiego Programu Mistrzowie Kodowania Junior. To duże wyróżnienie dla naszego Przedszkola, ponieważ brało w nim udział tylko 18 przedszkoli z całej Polski!

                                  Czytaj Wiecej

 

 


Mistrzowie Kodowania - Styczeń
 

 
Wspólne zabawy Motylków i Kaczuszek
 na macie edukacyjnej 

 
  Każde dziecko otrzymało 3 obrazki, które należało ułożyć w wyznaczonym miejscu. W tracie zabawy utrwalaliśmy kolory orazprzeliczaliśmy obrazki. Dzieci świetnie poradziły sobie z tymzadaniem. A końcowy efekt był wspaniały! Cała mata zapełniona byłakolorowymi obrazkami zgodnie z zamierzonym celem! Po skończonejzabawie dzieci samodzielnie posegregowały klocki wg kolorów iułożyły do koszyków w tym samym kolorze. Brawo 3 latki!
   

Certyfikaty Tygodnia Kodowania
 

  Miło nam poinformować , że Nasze Przedszkole oraz nauczycielki uczestniczące w programie Mistrzowie Kodowania Junior za działania podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania otrzymały certyfikaty potwierdzające to uczestnictwo.
Mistrzowie Kodowania - Grudzień
 

 
Zimowy obrazek "Motylków" 


 
  Motylki układają zimowy obrazek na macie edukacyjnej. Pierwszym utworzonym elementem była choinka, którą następnie ozdabialiśmy kolorowymi klockami, aż powstał piękny zimowy krajobraz z choinką, śniegiem i niebieskim niebem.
 


  

Dzieci z grupy 3 latków "Motylki'"
 

  Motylki podczas zabaw z pacynkami na macie edukacyjnej. Zadaniemdzieci było doprowadzenie za pomocą strzałek dwóch pacynek dosiebie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie oraz świetnieporadziły sobie z zadaniami.
Mistrzowie Kodowania - Listopad
 

 

Pszczółki grają w Kodable


 
  Kodable to naprawdę świetna aplikacja na tablety i komputer, rozwijająca logiczne myślenie, nasza grupa , najpierw poznaje tajniki tej gry na macie a później próbuje swoich sił na tablecie.
 
  

Zabawy matematyczne Motylków


 
  W ramach realizacji tematu "Las jesienią" dzieci poznały zwierzęta i rośliny, które możemy spotkać w lesie. Swoją zdobytą wiedzę utrwalaliśmy na macie edukacyjnej podczas zabawy matematycznej.
 


 


Grupa Krasnoludki u Pszczółek

 

  Bardzo miłych gości miała nasza grupa. Tajniki kodowania chciała poznac grupa Krasnoludki z Przedszkola nr 5. Pszczółki występowały w roli ekspertów, było bajecznie, bo to akurat Dzień postaci z bajek, kolorowo i bardzo "naukowo".Zajęcia rozpoczęliśmy oczywiście od założenia opasek, potem poznalismy klocki, i układaliśmy historyjkę obrazkową, potem zabawa w twistera oraz poznanie klocków ruchu.  Na koniec wspólna zabawa na Balu Postaci bajkowych.


 

 

P jak parasol


 
  Matę edukacyjną można wykorzystywać na różne sposoby, tym razem grupa Pszczółki rozmawiała o deszczowej pogodzie, przy okazji poznając zapis graficzny litery P, a na macie różne działania z wykorzystaniem ilustracji parasola.
  


Pszczółki graja w Rumikuba

 

  To kolejny sposób na wykorzystanie maty edukacyjnej i świetnej zabawy, emocje były duże -każda drużyna chciała wygrać, a wygranymi byli wszyscy, bo świetnie sie bawili i przy okazji duuużo uczyli. Na zakończenie krótka gra w Jeżyka na tabletach.
Mistrzowie Kodowania - Październik
 


Pszczółek zabawy na macie

 

  Grupa Pszczółki poznaje ciągle nowe sposoby nauki poprzez zabawę na macie edukacyjnej, tym razem bawiliśmy się w Twistera oraz układaliśmy figury odpowiednio do liczb. 

 

Pszczółki kodują
 
   Zabawy na macie u Pszczółek to już codzienność, tak jak czytanie przy świecach. Tym razem poznawaliśmy nowa zabawę "Rumikub" w wersji na macie :). Dzieci zostały podzielone na zespoły, miały za zadanie najpierw ułożyć liczby po kolei, następnie otrzymane już potasowane, wyłożyć na mate w określony sposób, położyć można było tylko dwa klocki, na początku tylko po kolei , w następnej kolejce można było dokładać do już położonych lub znowu dwie po kolei -oczywiście zgodnie z kolorem. Na początku było trudno,ale już po dwóch kolejkach dzieci wiedziały co trzeba robić. Czas minął bardzo szybko, jeszcze zdążyliśmy poznać nową aplikację "Przygody jeżyka", to bardzo fajna nauka poprzez zabawę. 
 


 

 

Przedstawiciele sejmu i sejmiku w naszym przedszkolu
 
 
   W związku z realizacją pilotażowej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Mistrzowie Kodowania Junior" nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele sejmu i sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Podczas spotkania zorganizowano zajęcia pokazowe dla gości. Dzieci z grupy III "Motylki" wspólnie z panią dyrektor, nauczycielką oraz gośćmi bawili się przy macie edukacyjnej. Maluszki dzielnie prezentowały swoje umiejętności. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom Misia Uszatka, który będzie im przypominał o naszym spotkaniu.
 


 

 

Mamo Tato koduj z nami - warsztaty u Pszczółek 
   Tydzień Kodowania był okazja do spotkania się rodziców z dziećmi i poznania tajników kodowania. Oczywiście to dzieci pełniły tu role specjalistów i pokazywały jak świetnie można się bawić przy pomocy maty edukacyjnej. Rodzice mieli również okazje do obejrzenia krótkiego występu oraz wspólnych ćwiczeń przy muzyce powadzonych przez dwie mamy- Mateusza i Kuby. Hitem spotkania okazała sie wspólna gra na bum bum rurkach - rodzice i dzieci już niecierpliwie czekają na następne spotkanie.
 


 


Pszczółki w roli eksperta Kodowania

 

  W rolę eksperta oraz pomocnika wcieliła się grupa Pszczółek i w tajniki kodowania pomagała wprowadzić grupę Koguciki. Grupa poznawała klocki ruchu, tańczyła, wspólnie układaliśmy sudoku oraz stawialiśmy pierwsze kroki w języku scratch junior. Pszczółki świetnie potrafiły przekazać zdobyte już informacje.


 

 

Gromadka Uszatka Koduje 

 
   Wspólne kodowanie Pszczółek i Gromadki Uszatka odbyło sie na dwie tury. W pierwszej części dzieci dodawały do siebie figury geometryczne - to nie było proste zadanie -pomagały nam w tym samochodziki, które pokazywały gdzie należy położyć uzyskany wynik, w drugiej graliśmy w twistera oraz na bum bum rurkach. Było bardzo wesoło , Pszczółki dumnie pełniły role gospodarza i eksperta zarazem.
 


 


Wspólne kodowanie Zajączków i Pszczółek

 

  W tygodniu Kodowania brała udział tez grupa Zajączki , wspólnie z grupą Pszczółki uczestniczyli w zabawach ruchowych oraz układali historyjkę obrazkową i sudoku. Dzieciom zajęcia się podobały ,  czekają już na następne. 
 


 

 

Raz dwa trzy koduj ze mną i Ty
  
   Między 10 a 18 października trwa Europejski Tydzień Kodowania.
W naszym Przedszkolu role gospodarza objęły dwie grupy -na ul Krzywoustego grupa 3 - latki Motylki, na ulicy Sprzymierzonych - grupa Pszczółki. Każda z grup gościła u siebie inne grupy aby razem poznawać tajniki kodowania i wspólnie się bawić.
Grupa Pszczółki zaprosiła do siebie grupę czterolatki Kotki. Wspólnie liczyliśmy i dopasowywaliśmy elementy do liczb. Było nas dużo ,ale mata daje duuuuużo możliwości podzieliliśmy sie na dwie grupy i udało nam sie dopasować elementy do liczb, oczywiście była zabawa ruchowa oraz podział na grupy, zajęcia upłynęły szybko w przyjaznej atmosferze - pożegnaliśmy się z zapewnieniem kolejnej wizyty
 


  

Króliczki Kodują

 

  Króliczki -4-latki, to kolejna grupa , która poznawała tajniki kodowania podczas Tygodnia Kodowania w Polsce. Graliśmy na bum bum rurkach wg koloru, a później układaliśmy historyjkę i tańczyliśmy do klocków ruchu, dzieciom zabawa bardzo się podobała, bum bum rurki okazały się hitem tych zajęć.Wbrew pozorów to wcale nie taka łatwa sprawa dla 4-latka.


 

 

Belfry kodują
 

 
   Dnia 8 października w ramach Europejskiego Tygodnia w Polsce w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kodowania dla nauczycieli. Rada pedagogiczna zapoznała się z matą edukacyjną oraz zabawami, które można na niej wykonać.
 


 Wizyta Przedstawicieli firmy Samsung Electronics w przedszkolu

 

  W ramach realizacji pilotażowej edycji Ogólnopolskiego Programu "Mistrzowie Kodowania Junior" nasze Przedszkole odwiedziły przedstawicielki firmy Samsung pani Blanka Fijołek i pani Magdalena Olborska z Polski oraz pani Evelyn Nicola z Europy. Goście wzięli udział w zajęciach pokazowych przeprowadzonych z dziećmi 5 letnimi. Dzieci bawiły się na macie edukacyjnej. Zaprezentowały również swoje zdobyte już doświadczenia z tabletem. Wspólnie ze swoimi paniami stworzyli laurki dla gości, które zostały wydrukowane i wręczone na pamiątkę po zakończeniu wizyty.


 

 

Pszczółek zabawy na macie

 
   Ile jest uli, do którego ula polecą pszczoły i ile tam powinno ich być? - na te pytania odpowiadały Pszczółki bawiąc się na macie.
 
 

Mistrzowie Kodowania - Wrzesień
  

Jaki to kod ?

 

  To wcale nie proste zadanie próbowały rozwiązać Pszczółki,  oczywiście świetnie sobie poradziły. 


 

 

Kodowany Taniec Pszczółek


 
   Taniec wg kodu to nasza najlepsza zabawa, tym bardziej ,że możemy naszej pani wymyślać zadania.
 


 

 

Warsztaty dla rodziców


 
  25 września odbyły się w Przedszkolu warsztaty dla rodziców w ramach pilotażowego Programu "Mistrzowie Kodowania Junior". Warsztaty poprowadziła oraz wyjaśniła wszystkie wątpliwości, Pani Joanna Szczecińska - Przedstawiciel organizatora tego programu firmy Samsung Electronics Polska. Rodzice mieli okazje aktywnie uczestniczyć w zabawach, ćwiczeniach i grach przygotowanych przez prowadzącą, zapoznać się z zadaniami i celami Programu.

  Wszyscy "kodowali" i bawili się wspaniale!!!

        Dziękujemy za przybycie!

 
 


 

Gryfińskie PRZEDSZKOLAKI W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE "Mistrzowie Kodowania Junior"

 

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że  Przedszkole Nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie  zostało zakwalifikowane, jako jedyne w naszym województwie, do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Mistrzowie Kodowania Junior".

                        Więcej


 


 
 

          

                     Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5