WYNIKI NABORU DZIECI (rocznik 2011)

DO GRUP PRZEDSZKOLNYCH

W RAMACH PROJEKTU PN. "JAK DOBRZE BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM!"

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty

Cała Polska Czyta Dzieciom

Do naszego przedszkola przyszły Panie z Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku aby przeczytać dzieciom wiersze, dzięki różnym eksponatom które przyniosły, wiersze wydawały się bardziej ciekawe i z zainteresowaniem słuchaliśmy przygód żabek, grzybka muchomorka, żółtego kurczaka itp. Na zakończenie podarowaliśmy Panią kartkę z podziękowaniami.

Dziękujemy!

Gryfino - Moje miasto

"Motylki" wybrały sie na spacer po Gryfinie, byliśmy w Kościele, przy murach obronnych (które bezskutecznie próbowaliśmy przewrócić:) oraz przy Baszcie. Następnie plasteliną wykleiliśmy naszą małą basztę, a kolejnego dnia założyliśmy kolorowe fartuszki, dzięki którym zamieniliśmy się m.in w strażaków, policjantów, kucharzy, fryzjerów... (niektóre z zawodów które wykonują mieszkańcy Gryfina) bawiliśmy się w kącikach przeznaczonych dla tych zawodów.

Nasze mamy czytają książki...

Dzieci z grupy "Motylki" odwiedziły trzy mamy czytające dzieciom ksążki.Pani Agnieszka - mama Lenki B. przeczytała "Trzy świnki" oraz "Wilk i koźlęta" Pani Gabriela - mama Kuby, przeczytała "Pinokio" Pani Małgorzata - mama Sandry, przeczytała "Księżniczka na ziarnku grochu" Po przeczytaniu książki mamy bawiły się wspólnie z dziećmi przy muzyce.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! :)

"Na dnie morza..."

Dzieci z grupy "Motylki" na dużym ekranie przy pomocy projektora oglądały obrazki kojarzące się z Polskim morzem - Bałtykiem. Natępnie malowaliśmy farbami ryby, meduzy itp. a na naszej gazetce w szatni stworzyliśmy "morskie dno".

"Jak dzieci poznawały Polskie góry" - grupa "Motylki"

To była tylko zabawa, ale naprawdę poczuliśmy się jak na wycieczce w górach. Wędrowaliśmy przy góralskiej muzyce pokonując przeszkody i przechodząc przez "jaskinię". Nad "Morskim Okiem" zrobiliśmy sobie piknik, tam wysłuchaliśmy legendy o Tatrach. Przebywając na "halach" przeliczaliśmy owce. Bawiliśmy się wesoło przy spotkaniu z wilkiem. Zmęczeni wracaliśmy "autobusem" do Gryfina.

"Rejs po Bałtyku" w grupie "Motylki"

Nasze stoły zamieniły się w łodzie, a drewniane łyżki w wiosła. Płynęliśmy przy piosence "Rejs". Obserwowaliśmy płynącego delfina, którym była nasza pani. Załogi szybko reagowały na gwizdek kapitana: w porcie robiliśmy zakupy, każdy śpieszył się jak mógł.

Bal Karnawałowy

Dnia 12 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy na który długo czekaliśmy. Dzieci bawiły się przy muzyce w kolorowych różnorakich przebraniach :) Były tańce, konkurs recytatorski oraz taneczny a na końcu pyszny poczęstunek. Zabawa była bardzo udana! :)

Walentynki w grupie "Motylki"

Ten dzień był w naszej grupie pełen konkursów i zabaw. Najbardziej podobała nam się zabawa "zakochany książę", w której "Książę" pokonując przeszkody zanosił swojej "Księżniczce" no i oczywiście zjadanie czekoladowego serca. Każdy w ten dzień był miły dla swoich kolegów.

Karmnik

Dzieci z grupy "Motylki" przyklejały na kartkę 4 elementy - 3 paski i 1 trójkąt,  z którtch powstał karmnik dla ptaków, na końcu przykleiliśmy dwa ptaszki. Zadanie nie było łatwe ale poradziliśmy sobie bardzo dobrze :)

Wyjście do kina

Dnia 7.02 dzieci z grupy "Motylki" i "Kaczuszki" poraz drugi wyszły do Gryfińskiego Domu Kultury, tym razem na bajkę pt. "Piłkarzyki". Byliśmy bardzo zadowolenia z oglądania bajki na tak wielkim ekranie :)

Spacer

Dzieci z grupy Kaczuszki wybrały się na spacer po Gryfinie. Oglądaliśmy Basztę, dowiedzieliśmy się też co to takiego, do czego służyła, jednak dzieci były niezadowolone ponieważ skoro Baszta służyła do obrony to „gdzie Ci żołnierze?”

Poznajemy Polskę

Dzieci z grupy "Motylki" odsłuchały Hymn, poznały barwy ojczyste, uczyły się kroków poloneza i krakowiaka, tańczyliśmy walcerka. Poznaliśmy również krajobrazy i najdłuższą rzekę Polski- Wisłę, pokazywaliśmy jak płyną statki po Wiśle.

Festiwal piosenki

Dzieci z grupy "Motylki" wystąpiły na przedszkolnej scenie prezentując swój talent wokalny. Za występ dzieci dostały upominek oraz dyplom. Gratulujemy odwagi :)

Flaga

Grupa Kaczuszki wyklejała flagę swojego państwa. Poznała jej kolory oraz prawidłowe ich ułożenie.

Mapa Polski

Grupa Kaczuszki na podsumowanie tygodnia związanego z Polską miała za zadanie wykleić plasteliną kontury mapy naszego kraju. Dzieci w tym tygodniu dowiedziały się jakiego koloru jest nasza flaga, jaki ptak znajduje się w godle Polski, gdzie mieszkamy. Było dużo zabawy. Tydzień zakończyliśmy szukaniem ukrytych gazet, w których skrywała się niespodzianka.

Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5