Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego


 

DRODZY RODZICE!

„ZBIERAMY MAKULATURĘ –OSZCZĘDZAMY LASY „
Prosimy o przynoszenie makulatury i wrzucanie do specjalnych pojemników ustawionych przy budynkach na ul. Krzywoustego i Sprzymierzonych
Pieniądze ze sprzedaży makulatury, przekazywane będą na konto TPD działającego przy naszym Przedszkolu.
Konkurs trwa do 30 kwietnia 2012 r.

 

 

 

Archiwum

Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec - Lipiec

 

        Aktualności Styczeń         


 Dzień Babci i Dziadka w grupie "Przyjaciele Misia Uszatka"

Najpierw do tego święta solidnie się przygotowywaliśmy. Robiliśmy portrety, prezenty. bardzo się staraliśmy aby prace były ładne. Nasz występ odbył się 23 stycznia. Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę "Słowa dwa"
i wręczyliśmy naszym ukochanym Babciom i Dziadkom prezenty.

 


               Dzień Babci i Dziadka u "Kotków"

 1 lutego w grupie "Kotki" odbyło się wspaniałe przyjęcie na które zostali zaproszeni nasi najmilsi goście - Babcie
i Dziadkowie.Dzieci pięknie zatańczyły i zaśpiewały, następnie złożyli swoim najbliższym serdeczne życzenia a radości i uśmiechów nie było końca.
 


               Dzień Babci i Dziadka w grupie "Misie"

Dnia 31.01.2012 roku w grupie IA- Misie, Dziadkowie wraz ze swoimi wnuczętami obchodzili swoje Święto. Dzieci stanęły na wysokości zadania i przygotowały wspaniały pokaz artystyczny - recytowały wiersz, śpiewały i tańczyły wcześniej przygotowane układy. Wzruszenie i łzy Dziadków oraz Dyrekcji były największą nagrodą dla wnucząt. Po pełnym emocji przedstawieniu wszyscy udali się na słodki poczęstunek, który zasponsorowali rodzice.

 


            Dzień Babci i Dziadka w grupie "Króliczki"

Dnia 31.01. w grupie Króliczki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście obejrzeli występ swych wnucząt, który wywołał nie jedną łzę wzruszenia, otrzymali upominki przygotowane przez dzieci i wspólnie zasiedli do słodkiego poczęstunku.

 


  Nasze Przedszkole włączyło się w akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każda z grup przygotowała serduszka w najróżniejszej formie, były pieczone, "lizaczkowe", brokatowe, z masy solnej i inne. Rodzice, dziadkowie, pracownicy bardzo chętnie kupowali te dzieła, wspomagając tym samym ten szczytny cel. Na konto Orkiestry przekazaliśmy 1001,33 zł. To naprawdę imponujący wynik. Serdecznie dziękujemy. 

  "Babciu, Dziadku żyj sto lat" - pod takim hasłem grupa V "Zajączki świętowała Dzień Babci i Dziadka. Babcie i Dziadkowie po występie pełnym łez ze wzruszenia i z prezentami udali się na wspólny poczęstunek.


 
 

  16 stycznia w budynku na ul. Krzywoustego a 17 stycznia w budynku na ul Sprzymierzonych odbyły sie wielkie bale karnawałowe . Juz od rana progi przedszkola przekraczały ksiezniczki, piraci, czarownice, strażacy. Wszyscy nie mogli sie doczekać karnawałowego szaleństwa.
 

 

 


  18 stycznia w Klubie Seniorów odbyło sie spotkanie towarzyskie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji grupa "Gromadka Uszatka" zaśpiewała, zatańczyła i wręczyła serduszka z życzeniami.

 


 

 

 Dnia 11.01.2012 r. zawitał do naszego przedszkola przy ul. Krzywoustego i ul. Sprzymierzonych - "Profilaktyczno-edukacyjny teatr dla dzieci i młodzieży - MORALITET" z przedstawieniem pt "Cisza".Aktorzy przedstawili bardzo sympatyczną, ciepłą bajeczkę, która pomoże najmłodszym widzom zaakceptować odmienność kolegów. Nie jest przecież ważne, że przyjaciel ma troszkę inny kolor skóry, włosów czy niezbyt sprawną nóżkę. Najważniejsze, że można z przyjacielem wspaniale spędzać czas.Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl i już czekają na następne.


13 stycznia ,jeszcze przed feriami w grupie Pszczółek odbyło się uroczyste spotkanie z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Dzieci zaprezentowały swoim dziadkom i babciom pokazywane już rodzicom przedstawienie jasełkowe oraz przygotowane specjalnie na te okazję piosenki, wiersze oraz taniec.Podczas śpiewania piosenki licznie zgromadzeni goście bardzo chętnie włączyli się w zabawę. Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami,natomiast Babcie i Dziadkowie pięknymi filiżankami ozdabianymi przez dzieci na zajęciach i herbatką na rozgrzewkę oraz życzeniami wszelkiej pomyślności.


Nasze Przedszkole brało udział w Ogólnopolskiej Akcji "Góra grosza". Ze zbiórki uzyskaliśmy 259 zł i 90 groszy. Cała kwota została zapakowana i przesłana kurierem do Towarzystwa "Nasz Dom" - Organizator tej akcji. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

W naszym Przedszkolu odbyły się spotkania przedświąteczne rodziców i dzieci. Z tej okazji Przedszkolaki przedstawiały przygotowane wraz z nauczycielkami przedstawienia. Były oklaski, życzenia i radość zgromadzonych licznie z tej okazji gości.

 

 


Dzieci z naszego Przedszkola roznosiły kartki do zaprzyjaźnionych instytucji.Pszczółki były u Pana Starosty, na Policji, w Biurze Promocji Urzędu Miasta i Gminy Gryfino oraz w Redakcji Gazety Gryfińskiej, Zajączki odwiedziły m.in Pana Burmistrza. Była też okazja do zwiedzania i rozmowy z władzami naszego miasta.       
   Biuletyn Informacji Publicznej

 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5