Aktualności Grudzień

Wrzesień - Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień

Obiad wigilijny przy ul. Sprzymierzonych

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to między innymi wspólny obiad wigilijny, który odbył się w naszym przedszkolu 20 grudnia. Takie uroczyste, wspólnie spędzane chwile nie tylko utrwalają w dzieciach znajomość tradycji świątecznych, ale przede wszystkim wzmacniają w nich serdeczne i życzliwe relacje międzyludzkie.

Kids&Sport - Zima

Kalendarzowa zima zaczęła się 22 grudnia. To też czas przygotowań świątecznych. U nas, jak zawsze, jest aktywnie i zdrowo :) Z pogodą bywa różnie, nie wiadomo czy będzie śnieg, dlatego proponujemy zajęcia sportowe, a w nich: budowa bałwana, zabawy ze śnieżną kulą, jazda na sankach i zimowy tor przeszkód! Wszystko w formie aktywnej zabawy, do której zapraszamy także w domu!

Wigilijny Obiad

Dnia 20.12 w naszym przedszkolu odbył się uroczysty obiad wigilijny. Dzieci były odświętnie ubrane i w rytmie wigilijnych kolęd zasiadły do obiadu. Był to dzień pełen radości i wspólnych śpiewów.

W świątecznym klimacie
ul. Krzywoustego

Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zajęciach przygotowujących do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci ubierały w swoich salach choinkę, śpiewały kolędy i pastorałki, wykonywały różne prace plastyczno-techniczne oraz tworzyły obraz świąteczny z figur geometrycznych na tablicy multimedialnej.

Kids&Sport - Straż pożarna

Ćwiczenia kształtujące koordynację ciała oraz gibkość, rozwijanie szybkości reakcji i koncentracji oraz równowagę ciała przedszkolaki mają opanowane. Po przypomnieniu sobie zasad bezpieczeństwa i numeru alarmowego śmiało można stwierdzić, że mogą zostać strażakami.

Kids&Sport - Pomocnicy Świętego Mikołaja

Ten Święty z długą, siwą brodą, który roznosi prezenty potrzebuje pomocy. Dzieci z naszego Przedszkola oczywiście postanowiły Mu pomóc. Nie zostawiły Mikołaja w kłopocie.  Wcieliły się w renifery z zaprzęgu Św. Mikołaja, ćwicząc równowagę, by jak najbezpieczniej przechodzić z Mikołajem pod dachach, galop, by jak najszybciej pędzić z saniami i skoki. Zamieniły się też w elfy, ćwicząc ładowanie prezentów do sań Świętego Mikołaja i rzucanie prezentów do komina.Na koniec przygotowały sportową choinkę i rozciągały się przy świątecznej jodze.

Warsztaty piernikowe w grupie "Koguciki"

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia jak wspólne dekorowanie pierniczków...Nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach dekorowania słodkich ciasteczek. Zajęcia miały na celu wtajemniczyć dzieci w poszczególne etapy tworzenia pierników. Przedszkolaki z zapałem i radością zabrały się do pracy. Dzieci dekorowały pierniki według własnego pomysłu. Wypieki okazały się prawdziwymi słodkimi dziełami sztuki. Dekorowanie pierniczków sprawiło naszym przedszkolakom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Mikołajki w budynku przy ulicy Sprzymierzonych

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo długo wyczekiwany gość. Nie mógł być to nikt inny jak Mikołaj !!! Pogoda idealnie wpasowała się w ten cudowny i magiczny klimat, wszędzie był biały puch co jeszcze bardziej uszczęśliwiło dzieci. Nasze przedszkolaki głośno przywitały Mikołaja piosenkami, które ćwiczyły przez wiele dni. Mikołaj obdarował dzieci słodkimi prezentami.
Korzystając z okazji chcieliśmy podziękować Panu Adamowi, który zasponsorował dzieciom świąteczny upominek.

Mikołajki

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj! Z workiem pełnym prezentów przywitał się z dziećmi we wszystkich grupach, a dzieci zaśpiewały Mikołajowi piękne piosenki i wyrecytowały świąteczne wierszyki. Dzieci były zachwycone wizytą takiego gościa. Zapraszamy Mikołaja za rok, będziemy wszyscy grzecznie czekać na jego przybycie

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Misie"

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki, Po części artystycznej nastąpił akt pasowania czyli dotknięcie ramienia każdego dziecka dużą kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

"Zajączki" z wizytą na poczcie

W ramach tematu tygodniowego "Wiadomość z daleka" grupa "Zajączki" wybrała się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie  z wyposażeniem urzędu pocztowego i pracą listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Przy tej okazji dzieci wysłały do Świętego Mikołaja obrazkowe listy narysowane przez siebie.  Zapraszamy do galerii.

"Zajączki" na warsztatach piernikowych

W grupie  ,,Zajączki” zapachniało już świętami, a to za sprawą piernikowych warsztatów, w których uczestniczyliśmy. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się jak zrobić takie smakołyki. Każdy uczestnik stworzył swoje niepowtarzalne pierniczki z lukru i dekorując je jadalnymi koralikami, kolorowymi posypkami i lukrem.  Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa w warsztatach piernikowych.