Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego

Sprawozdanie z realizacji Ogólnopolskiego Programu
OPTYMISTYCZNE  PRZEDSZKOLE 


Biuletyn Informacji Publicznej
 

 

DRODZY RODZICE!

„ZBIERAMY MAKULATURĘ –OSZCZĘDZAMY LASY „
Prosimy o przynoszenie makulatury i wrzucanie do specjalnych pojemników ustawionych przy budynkach na ul. Krzywoustego i Sprzymierzonych
Pieniądze ze sprzedaży makulatury, przekazywane będą na konto TPD działającego przy naszym Przedszkolu.
Konkurs trwa do 30 kwietnia 2012 r.

 

 

 

Archiwum

Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec

 Aktualności Marzec

Palemki u "Pajacyków"

 

        

  W piątek, 30 marca dzieci z grupy II "Pajacyki" zrobiły własnoręcznie piękne, kolorowe palemki. Po skończonym "nabijaniu" kwiatków z bibuły na patyczek ozdobiliśmy nasze palemki kokardką, po czym gotowe były aby zabrać je do domu :) 

 

Międzynarodowy dzień Teatru

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Czytelni dla Dzieci Biblioteki
 Publicznej w Gryfinie odbył się spektakl teatru lalek pt."Cała prawda o czarownicach, czyli historia Jasia i Małgosi" w adaptacji mistrza poezji dziecięcej Jana Brzechwy. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatrzyku Bum Cyk Cyk z Gryfina obejrzały na zaproszenie p. Marusza Kiełtyki dzieci z grupy "Pieski" z naszego przedszkola. Oprócz aktorów na bibliotecznej scenie po raz pierwszy wystąpiły lalki. Aktorzy animowali Jasia i Małgosię, myszkę i złą czarownicę, która pomimo strasznego wyglądu okazała się dobrą starszą panią rozdającą dzieciom łakocie.Wesołe piosenki, bajkowa scenografia i przeurocze lalki z pewnością zaciekawiły dzieci. Po spektaklu wszystkie przedszkolaki
z przyjemnością zwiedzały świat po drugiej stronie kurtyny, witały się z bohaterami teatrzyku i opowiadały na zagadki dotyczące przedstawienia.Nagrodami były cukierki, ciasteczka i zdjęcie z lalką.
 

 

Pomysłowe podziękowanie

 

        

  Pomysłowa forma podziękowania za opiekę najmłodszego żłobkowicza Nikosia F. z grupy I "Misiaczki"  - grupa żłobkowa

 

Wiosna już jest

   Przedszkolaki z grup: "Pszczółki", "Koguciki" i "Zajączki" wiosnę przywitały na sportowo. A znalazły ją bliziutko, tuż obok naszego budynku w ogródku. Były zawody, rywalizacja, dużo śmiechu  i wspaniałej zabawy. 

 

Grupa II Pajacyki wita wiosnę

   
  21 marca Dzieci z grupy Pajacyki wyszły na spacer przywitać wiosnę, grając na instrumentach
i trzymając w rękach kolorowe kwiaty. Trzeba przyznać, Panią Wiosnę przywitaliśmy głośno i kolorowo :)
 

 

Bal Piżamowy

    Już wiosna zrobiło się naprawdę cieplutko. 22 marca w grupie "Pszczółek" odbył się Bal Piżamowy, który oficjalnie zakończył leżakowanie w naszej grupie. Tego dnia z naszymi przytulankami zrobiliśmy sobie mały piknik na pościeli, później był konkurs składania i rozbierania pościeli oraz wyścigi na "rydwanie". Nie obyło się oczywiście bez tańca wygibańca oraz naszego ulubionego węża. Nawet Ci, którzy naprawdę nie chcieli przebrać się w piżamy wyszli z niecodziennego leżakowania zadowoleni.

 

Warsztaty teatralne

 
                    
  1 marca 2012r w grupie VI Gromadka Uszatka odbyły sie warsztaty teatralne prowadzone przez pana Krzysztofa Gajewskiego.Pan Gajewski przeprowadził casting w którym wybrał kilkoro dzieci. Wybrane dzieci wcieliły się w role aktorskie i zagrały w teatrzyku pt "Coś".
 

 


 

Dzień Kobiet w Klubie Nauczyciela

    Dnia 14  marca grupa Gromadka  Uszatka wystąpiła w klubie nauczyciela dla emerytowanych nauczycieli z programem artystycznym  z okazji Dnia Kobiet. Każda z obecnych pań otrzymała od przedszkolaków laurkę z kwiatkiem. Dzieci w nagrodę dostały cukierki.
 

 

Optymistyczne Przedszkole

 
                    
  W dniach 8 - 10 marca 2012 W Krakowie odbył się XI Wiosenny Zjazd Optymistycznych Przedszkoli podczas którego nasze Przedszkole uzyskało Ogólnopolski Certyfikat. Dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom, pracownikom przedszkola oraz rodzicom za udział w realizacji zamierzeń programu. Otrzymany Certyfikat jest naszym wspólnym sukcesem i osiągnięciem.Zjazdy „Optymistycznych Przedszkoli” to okazja do promocji naszego przedszkola i całego miasta, do wymiany doświadczeń dyrektorów i nauczycieli z różnych województw i gmin, do nawiązywania nowych przyjaźni oraz do wysłuchanie wielu ciekawych prelekcji i prezentacji. Prezentowany był również autorski program nauczycielki naszego przedszkola Doroty Kitajewskiej - "Wędrujący woreczek", który wzbudził duże zainteresowanie.

 


 

Porwanie księżniczki

    Dnia 09. 03.2012r w przedszkolu na ulicy Krzywoustego i Sprzymierzonych gościł teatr lalek Pinokio, z przedstawieniem "Porwanie księżniczki". Ta piękna, przygodowa opowieść w humorystyczny sposób ukazywała wagę takich wartości, jak dobro i piękno, uwrażliwiała dzieci na krzywdę innych, uczyła dokonywania wyboru między dobrem a złem w różnych sytuacjach życiowych Dzieciom bardzo sie podobało, z wyjątkową uwagą oglądały przedstawienie.
 

 

Zabawa w teatr

 
                    
  Grupa Króliczki bawi się w teatr. Dzieci grały przedstawienia: "Kopciuszek", "Żuk" i "Trzy świnki". Wszystkie dzieci miały okazję być aktorem. Zabawy trwały przez cały tydzień, ale nikomu się nie znudziło.

 


 

Leśne Przedszkolaki dokarmiają zwierzaki
 - Pszczółki w lesie

    Mimo ,że zima już się kończy to jednak istnieje jeszcze potrzeba dokarmiania zwierząt leśnych.Wiedzą o tym nasze przedszkolaki , które wraz z Panią Urszulą Czapiewską z Nadleśnictwa Gryfino udały się do lasu w Krzypnicy ,aby zawieźć tam zebrane wcześniej pokarmy.Pani Ula opowiedziała jak się nazywają takie miejsca dokarmiania zwierząt - zrobiła nawet konkurs na znajomości nazw. Bardzo dziękujemy za pouczającą wycieczkę.
 

 

Wodniki 2012

 
                    

  W czwartek 1 marca odbyła się uroczysta gala wręczenia Wyróżnień Burmistrza za promocję Miasta i Gminy Wodniki 2012. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Senator Sławomir Preiss, Dyrektor Generalny Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Barbara Kondrat-Kawczak oraz ...
                                                      Czytaj więcej
 

 

Wiosna - grupa Misie IA

  " Wiosno, wiosenko- gdzie jesteś, powiedz gdzie?" -  dzieci z grupy IA ruszyły na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Poszło im to całkiem nieźle, a motywację do tego czerpały ze słonecznej pogody. Ach , co to był za spacer! Nawet WĄŻ uśmiechał się, kiedy go dzieci "tarmosiły" szukając Pani Wiosny. No i znalazły, a potem świetnie się bawiły na przedszkolnym placu zabaw...

 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5