Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od LutegoSprawozdanie z realizacji Ogólnopolskiego Programu
OPTYMISTYCZNE  PRZEDSZKOLE 


Biuletyn Informacji Publicznej
 

 

Archiwum

Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec - Lipiec

 Aktualności Kwiecień

Dzień Ziemi

 

  23.04.2012r. grupy „Gromadka Uszatka” i „Koguciki” wzięły udział w akcji „Dzień Ziemi”. Wszyscy razem wybraliśmy się do parku miejskiego, aby posprzątać nieczystości pozostawione przez innych ludzi. Przedszkolaki były zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci.Przedszkolaki przyłączyły się również do ukwiecania rabat wokoło naszego przedszkola. Dzieci samodzielnie przygotowywały dołki pod kwiaty, sadziły je i podlewały, a przy tym wszystkim towarzyszyła im piękna pogoda.

 

Spotkanie z pisarką Dorotą Gellner

   20.04.2012r. grupa „Gromadka Uszatka’ dzięki uprzejmości biblioteki miała możliwość uczestnictwa w spotkaniu z autorką wierszy i bajek dla dzieci Dorotą Gellner. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci nie tylko słuchały bajek opowiadanych przez samą autorkę, ale także bawiły się przy piosenkach do których napisała tekst.
 

 

Niezwykły gość w grupie Gromadka Uszatka

 

  Grupę VI „Gromadka Uszatka” odwiedził pies Hola naszej podopiecznej Kaliny Podfigurnej. Tata Kaliny pokazał nam jakie umiejętności posiada Hola. Hola bardzo dobrze czuła się w naszej grupie, cieszyła się , przytulała, podawała łapę.

 

72 Gryfińskie Masowe Biegi Przełajowe

   W sobotę 14.04.2012r. przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w 72 Gryfińskich Masowych Biegach Przełajowych. Rywalizacja była bardzo duża. Chłopcy z grupy VI „Gromadka Uszatka „ Aleks Jakubowski zajął 3 miejsce, a Jakub Szala zajął 4 miejsce. Jesteśmy bardzo dumni.
 

 

Uszatkowy Klub Przyjaciół Ziemi

  LINK DO BLOGU

  Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim programie "P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się."Program ten łączy edukację ekologiczną i obywatelską dzieci, ma na celu stworzenie możliwości do lepszego i wielostronnego rozwoju młodych ludzi oraz osiągnięcie realnych korzyści dla środowiska naturalnego.Program ma  formę edukacji ekologicznej realizowanej w Klubach Naszej Ziemi w całej Polsce. Nasz Przedszkolny Klub nazywa się "Uszatkowy Klub Przyjaciół Ziemi". Jestem Eko  - jestem trendy - to temat ,którym się zainteresowaliśmy. Informacje o całym programie oraz o działaniach naszego klubu można znaleźć na blogu
 

 

"Ołowiany żołnierzyk" - teatr muzyczny

   Dnia 2. 04. w przedszkolu na ul Krzywoustego gościł teatr muzyczny. Dzieci obejrzały przedstawienie "Ołowiany żołnierzyk".
Był to pierwszy kontakt dzieci z muzyką poważną, dzieci były bardzo zaciekawione, bardzo im się podobało.
 

 

Wiosenno-Wielkanocne przedstawienie u "Króliczków"

 

  Grupa Króliczków tuz przed świętami Wielkanocnymi zaprosila rodziców na wiosenno-wielkanocne przedstawienie i wspólne malowanie jajek

 

Spotkanie Wielkanocne w grupie "Pieski"

   W naszej grupie odbyło się spotkanie wielkanocne z naszymi rodzicami. W programie: nasze występy i wspólne wykonanie stroika świątecznego.
 

 

"Pieski" pieką babeczki

 

 Przed świętami Wielkanocnymi piekliśmy babeczki do koszyczka. Najpierw wszystkie składniki do miski, pani Monika wszystko wymieszała (my dzielnie pomagaliśmy). Upieczone babeczki pięknie przystroiliśmy lukrem,żeby w koszyczkach ładnie wyglądały. To były bardzo "smaczne zajęcia".

 

Zajączek w grupie żłobkowej "Pajacyki"

   Nasza grupę odwiedził Zajączek, przyniósł prezenty i życzenia "Wesołych Świąt". Widać jakie mamy uśmiechnięte buźki?

 

Przygody Myszki Tralaliszki

 

  02.04.2012 odbyło się spotkanie z cyklu „Spotkanie z żywą muzyką”. Artyści z Agencji Artystycznej PRO MUSICA ze Szczecina przedstawili opowieść muzyczną pt.” Przygody myszki Tralaliszki”. Podczas spotkania dzieci poznały nazwy głosów żeńskich (alt, sopran, mezzosopran) oraz głosów męskich( bas, baryton ,tenor) .Dzieci wysłuchały piosenek śpiewanych różnymi głosami : basem , altem,sopranem, tenorem . W repertuarze znalazły się takie piosenki jak:"O panu Tralalińskim", "Zuzia , lalka nieduża","Ołowiany żołnierzyk","Prząśniczka", Gdybym był bogaty", "Usta milczą dusza śpiewa".

 

ZAJĄCZKI - tropicielami odpadów

   W ramach tematu tygodniowego "Dbamy o środowisko" grupa V "Zajączki" wybrała się do Parku Miejskiego w celu posprzątania najbliższego otoczenia. Pięciolatki od razu dokonywały segregacji odpadów, które znalazły się w odpowiednich pojemnikach.

 

Świąteczne kartki z życzeniami

 

        

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dn. 3.04.2012r. grupa "ZAJĄCZKÓW" wyruszyła  z poważną misją - ROZDAWANIA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH. Odwiedziliśmy Wydział Urzędu Miasta i Gminy Gryfino - Biuro Informacji i Promocji, Gazetę Gryfińską oraz Komendę Powiatową w naszym mieście. Zapraszamy do galerii :)

 

Kącik przyrody Zajączków

   Grupa pięciolatków "Zajączki" tworzyła kącik przyrody - sadzenie cebuli. Dla wszystkich dzieci była to duża frajda.
 

 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5