Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od LutegoSprawozdanie z realizacji Ogólnopolskiego Programu
OPTYMISTYCZNE  PRZEDSZKOLE 


Biuletyn Informacji Publicznej
 


 

Archiwum

Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec - Lipiec

 Aktualności Czerwiec


 

Spotkanie z Ratownikami

    Tuz przed wakacjami nasze zaproszenie przyjęli ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Gryfinie. Pan Sebastian Hofsoe - tata Tomka z grupy Pszczółek wraz z kolegą bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, zagrożeniach ,które czyhają na dzieci podczas wakacji i na co dzień, przypomnieli oczywiście ważne numery telefonów, które mogą uratować życie. Mogliśmy z bliska zobaczyć sprzęt, który znajduje się w karetce oraz wejść do środka karetki. Niektórzy przymierzali się do zawodu kierowcy.

    

 

 
Wystawa prac dzieci z grupy "Pszczółek"

                   
 
   "Świnka skarbonka" to tytuł prac wykonanych przez dzieci z grupy Pszczółki. Zobaczyć je można było na wystawie w Getin Banku , gdzie pracuje mama Kalinki Klimczak, pani Agata, podczas oficjalnego otwarcia placówki. Dzieci miały okazje pomalować sobie twarze oraz każdy przedszkolak otrzymał balonik i medal.
 
 

 


 

Misiaczki (najmłodsza grupa żłobkowa) na spacerze

    Koniec roku szkolnego już blisko...widać to gołym okiem, bo nasze Misiaczki tak urosły, że mogą sobie spacerować...z wężem wokół naszego Przedszkola! Od września będą już w grupie dwulatków, dzielnie ćwiczą "chodzenie", by jesienią zbierać w parku kasztany...

    

 

 
Wycieczka Pszczółek i Kogucików

                   
 
  Pszczółki i Koguciki  postanowiły zakończyć rok przedszkolny wycieczką do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. Był czas na zabawę, kiełbaskę z grilla i obserwacje przyrody oraz integrację obydwu grup. Wycieczka zaliczona do bardzo udanych.
 
 

 


 

Gratulujemy

    Wychowanka grypy III "KRÓLICZKI"  Lilianna Podworska pod kierunkiem Haliny Szeplewicz  Haliny Winkowskiej za pięknie wykonaną "Walentynkę " otrzymała III miejsce w konkursie organizowanym przez przedszkole nr.1 w Mysłowicach pt. "Najpiękniejszy upominek walentynkowy " Nagrodą jest dyplom i książka " Zwierzęta chronione w Polsce "

                    
              

 

Smakołyki dla pupilków

                   
  Dnia 19.06.2012r. dzieci z grupy "Pieski" odwiedziły schronisko dla piesków przy PUK Gryfino na ul. Targowej. Oczywiście nie z pustymi rękoma, w prezencie przyniosły dużo karmy. Za dobre serduszka dostały nagrodę - lizaczki.

 

 


 

Cała Polska Czyta Dzieciom

    "Cała Polska czyta dzieciom" to kampania, która zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20- minutowego czytania dzieciom. Do tej akcji przyłączyli się nasi goście - rodzice dzieci uczęszczających do naszego Przedszkola, którzy odwiedzili nas w pierwszych dniach czerwca.

                                                          
                                   WIĘCEJ                 

 

Dzień Dziecka we Flieglu


                              
  2 czerwca zostaliśmy zaproszeni na Dzień Dziecka do naszej Patronackiej firmy Fliegiel. Firma od 2006 roku opiekuje sie naszym przedszkolem i jest to naprawdę owocna i stała współpraca, za którą jesteśmy wdzięczni. Z okazji jubileuszu
20- lecia powstania firmy Pani Dyrektor Jolanta Krzak przekazała na ręce Romualda Sikory i Daniela Tarczyńskiego wyjątkowy album upamiętniający dotychczasową współpracę.

Podczas imprezy odbył sie również Festiwal Piosenki, każda z uczestniczących w festiwalu grup przedszkolnych dostała od firmy piękne zabawki oraz dyplomy a także talony na smakołyki serwowane na tej fantastycznej imprezie. Dzieci mogły również skorzystać z szaleństw  na dmuchanych zamkach.

 


 

Konkurs fotograficzny

    Pan Grzegorz Jastrowicz tata Jakuba   Jastrowicza z grupy Pszczółki wziął udział w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Przedszkole oczami rodzica" i zajął I miejsce. Pan Grzegorz otrzymał dyplom, piękny album oraz gratulacje od Pani Dyrektor . My również życzymy dalszych sukcesów.


 

 

Gratulujemy!
  Maja Kiełtyka z grupy " Zajączków" wzięła udział w konkursie plastycznym "Mieszkańcy Bałtyku". Dziewczynka za udział otrzymała dyplom, książkę oraz brawa od koleżanek i kolegów.

 

             

Spartakiada Przedszkolna

  Dzieci z grup Pieski, Króliczki, Kotki wzięły udział w Spartakiadzie przedszkolnej.
Doskonale radziły sobie we wszystkich konkurencjach. Każde dziecko zdobyło złoty medal .Przedszkolaki z grup Pszczółki, Koguciki, Zajączki i Gromadka Uszatka wzięły udział w XXXII Olimpiadzie Przedszkolaków.Była flaga olimpijska, znicz olimpijski, zgłoszenie gotowości do olimpiady przedstawicieli przedszkoli i same zawody, pełne emocji dla najmłodszych sportowców. Każdy uczestnik dostał medal a Przedszkole puchar.

Wszystkie dzieci spisały się doskonale.

 


 

 

Spotkanie z "Molikami książkowymi"
  Dzieci z grupy Pieski i Króliczki wzięły udział w spotkaniu z "Molikami książkowymi ",które odbyło się w Bibliotece Publicznej.  "Moliki" to postacie z audycji   telewizyjnej dla dzieci i rodziców promującej czytanie dzieciom .


 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5