Witamy w naszym przedszkolu


 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od LutegoSprawozdanie z realizacji Ogólnopolskiego Programu
OPTYMISTYCZNE  PRZEDSZKOLE 


Biuletyn Informacji Publicznej
  

Archiwum

Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec - Lipiec

 Aktualności Maj

"Bajki z Ulicy Kolorowej" - Rodzice - Dzieciom
  31 maja w sali Gryfińskiego Domu Kultury odbyło się niezwykłe przedstawienie pt "Bajki z Ulicy Kolorowej" przygotowane przez rodziców
dzieci uczęszczających do naszego Przedszkola.
To już po raz drugi rodzice zrobili taki prezent swoim pociechom. Rodzice świetnie wcielili się w postaci z bajek Brzechwy i J. Tuwima, swoją grą aktorską dorównywali profesjonalistom.W tym dniu nie tylko przedszkolaki były dumne ze swoich rodziców, ale także rodzice z tego, że dali radę. Taka inicjatywa warta jest naśladowania. Rodzicom, którzy odważyli się wziąć udział w tym spektaklu należą się gorące podziękowania.
 

Dzień Mamy i Taty
 

   23 i 24 maja 2012 roku w Gryfińskim Domu Kultury odbyła się wielka uroczystość przygotowana przez wszystkie przedszkolaki z naszego Przedszkola dla swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Pierwszego dnia zaprezentowały się grupy z budynku przy ulicy Krzywoustego ("Króliczki", "Pieski" i "Kotki"), drugiego dnia przedszkolaki z budynku przy ulicy Sprzymierzonych ("Pszczółki","Zajączki", "Koguciki", "Gromadka Uszatka"). Były wiersze, piosenki i piękne tańce przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Dzieci chciały w ten sposób podziękować swoim Rodzicom za troskę i miłość jaką są obdarzani na co dzień. To była piękna, pełna wzruszeń, uśmiechów i oklasków uroczystość.
 

 

Święto Mamy i Taty u Misiów IA
  Wielkie święto miało miejsce u Misiów 25 maja. Najmłodsi postanowili uczcić Dzień Mamy i Taty zapraszając szanownych Rodziców na występy w swoim wykonaniu. Ten wyjątkowy dzień przepełniony był wieloma niespodziankami przygotowanymi przez dzieci. Już na początku zbierający się Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy na fotografiach, które były projektowane na ekranie. Ale zachwyt wzrósł , kiedy pięknie wystrojone maluchy weszły na salę. Bogaty repertuar słowno-muzyczno-taneczny pozostawił w zaproszonych Gościach niezapomniane wrażenie. Misie wspaniale recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Na zakończenie swoich estradowych zdolności dzieci wręczyły swoim Rodzicom upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Radość i niejednokrotnie kręcąca się łza w oku ze wzruszenia u Gości, świadczy o tym, że dzieci pozytywnie zaskoczyły wszystkich zebranych.

 

VIII Dzień Dobrych Uczynków
 

   Z okazji Dnia Dobrych Uczynków (19 maja       2012) dzieci z Przedszkola Nr 2 im. Misia Uszatka wybrały się do gryfińskiego schroniska dla zwierząt z przyniesionymi przysmakami dla psiaków. Celem akcji było wyrabianie u dzieci wrażliwości i opiekuńczości w stosunku do zwierzaków oraz poznanie  środowiska w którym przebywają. W drodze powrotnej przedszkolaki obejrzały wystawę prac plastycznych w Pałacyku pod Lwami, wśród których znajdowały się prace również naszych dzieci.
 

 

Wycieczka dzieci z grupy „Króliczki” i „Pieski”
  15 Maja dzieci były na wycieczce autokarowej  w Smętowicach . znajduje się tam gospodarstwo agroturystyczne z atrakcyjnym placem zabaw. Dzieci miały tam wiele atrakcji, zobaczyły wiele zwierząt miały przejażdżkę dorożką ,bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, jadły pieczone kiełbaski.

 

VI Ogólnopolska Konferencja Przedszkoli im. Misia Uszatka
 

   W dniach od 11.05.2012r. do 13.05.2012r. odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Przedszkoli im. Misia Uszatka w Żarach z przewodnią myślą: "Niech gra muzyka dla matematyka". W Konferencji uczestniczyły Jolanta Krzak i Agnieszka Mucha, które odebrały dyplom i nagrody za udział dzieci z naszego Przedszkola w Ogólnopolskim
Konkursie Plastycznym pt. "Drużyna Misia Uszatka dba o zdrowie przez sport". Cieszymy się, bo laureatką konkursu została Alicja Stańczyk z grupy "Pieski".
 

 

Święto Optymizmu
        
  10 maja o godz. 9 30 we wszystkich Optymistycznych Przedszkolach rozpoczęły sie obchody Święta Optymizmu. W naszym Przedszkolu również. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Krzak od ogłoszenia wszem i wobec,że Nasze Przedszkole otrzymało juz certyfikat i mogliśmy dumnie wznieś flagę Optymistycznego Przedszkola na maszt.Był Optymistyczny wiersz, hymn i oczywiście pokaz talentów, a tego w naszym Przedszkolu nie brakuje. Był śpiew taniec i teatr, wszystkie przedszkolaki pięknie się zaprezentowały. Następnie przeszliśmy ulicami miasta żeby mieszkańcy również dowiedzieli się o tym święcie i rozdawaliśmy własnoręcznie robione optymistyczne słoneczka. Delegacja udała się również do naszego Pana Burmistrza Henryka Piłata, któremu przekazaliśmy nasze słoneczka i życzenia samych optymistycznych dni.

 

Wycieczka grupy Gromadka Uszatka
 

   10.05.2012r. dzieci z grupy 6-latków pojechały na wycieczkę do Glinnej. Pani oprowadziła nas po parku opowiadając bardzo ciekawe informacje na temat znajdujących się tam roślin. Po zwiedzaniu parku, odbyły się krótkie warsztaty na temat wiewiórek. W tym czasie panie przygotowały ognisko na którym dzieci piekły kiełbaski. Na koniec była jeszcze krótka chwila na swobodną zabawę na placu zabaw.
 

 

Hola w grupie "Pszczółek"
  Do naszej grupy zawitał niezwykły gość pies Hola, naszego przedszkolaka Ziemowita Podfigurnego. To nie pierwsza jej wizyta, wcześniej odwiedziła grupę Gromadka Uszatka. Hola bardzo chętnie pokazuje swoje umiejętności, jest bardzo łagodna i przyjazna dla dzieci.

 

Wycieczka Pszczółek
 

   Nasza grupa odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne w Smętowicach. Dopisała nam piękna pogoda, dzieciaki obejrzały zwierzęta, bawiły sie na placu zabaw - były trampoliny, zjeżdżalnia dmuchana oraz przejazd bryczką, chwila odpoczynku przy kiełbasce z grilla. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
 

 

Pszczółkowy Dzień Ziemi
  Grupa Pszczółek również włączyła się w obchody Dnia ziemi i jak w zeszłym roku z tej okazji ukwiecaliśmy teren wokół przedszkola. Mali ogrodnicy z ochotą sadzili przyniesione kwiatki


 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5