Witamy w naszym przedszkolu

 Jesteś  Liczniki  gościem na naszej stronie
Licznik działa od Lutego


Sprawozdanie z realizacji Ogólnopolskiego Programu
OPTYMISTYCZNE  PRZEDSZKOLE


 


Biuletyn Informacji Publicznej
 

 

DRODZY RODZICE!

„ZBIERAMY MAKULATURĘ –OSZCZĘDZAMY LASY „
Prosimy o przynoszenie makulatury i wrzucanie do specjalnych pojemników ustawionych przy budynkach na ul. Krzywoustego i Sprzymierzonych
Pieniądze ze sprzedaży makulatury, przekazywane będą na konto TPD działającego przy naszym Przedszkolu.
Konkurs trwa do 30 kwietnia 2012 r.

 

 

 

Archiwum

Październik - Listopad - Grudzień - Styczeń - Luty - Marzec - Kwiecień - Maj - Czerwiec - Lipiec

 Aktualności Luty

Pożegnanie Pani Izy

    Dzieci z grupy "Koguciki", rodzice oraz nauczycielki pożegnali długoletnią pracownicę naszego Przedszkola Panią Izabelę Małyską, która odeszła na zasłużoną emeryturę.
Były występy, życzenia oraz łzy wzruszenia.

 

 

Zabawy Zimowe na śniegu "Kogucików"

   

    Koguciki również wykorzystują każdą okazję do zabawy. Gdy tylko śnieg się pojawił, ruszyły na podwórko. Wprawdzie śniegu nie było za dużo ,ale zabawa była świetna.                               

 

Walentynki u "Kogucików"

    Także w grupie "Kogucików " to był bardzo czerwony dzień. Robiliśmy czerwone serduszka, małe , duże i te największe.
 

 

 

Zabawy Zimowe na śniegu "Zajączków"

   

    W tym roku zima nie rozpieszcza dzieci - śniegu nie ma za wiele. Jednak "ZAJĄCZKI" są bardzo czujne i jak tylko spada  śnieg to od razu wykorzystują to maksymalnie: lepią bałwany, "robią orły", rzucają się śnieżkami. Panie również nie omija bitwa na śnieżki.

                               

 

Walentynki u "Zajączków"

    14 lutego dzieci z grupy V "Zajączki" obchodziły Walentynki. Wszyscy tego dnia oczywiście ubrani byli na czerwono. Dzieci wraz z panią Marzenką stworzyły serduszkowe drzewo,które wspólnie nazwali "drzewko miłości".Każde dziecko otrzymało czerwone serduszko, które przez cały dzień dumnie nosiło na szyi. To był bardzo fajny dzień,wycinaliśmy i ozdabialiśmy piękne kartki walentynkowe, braliśmy udział w wielu zabawach.

 

 

Zabawa Choinkowa

   

    Serdecznie zapraszamy do galerii

 

Bal serduszkowy u "Pszczólek"

   14 lutego całe nasze przedszkole świętowało Walentynki  na czerwono i serduszkowo. W naszej grupie już poprzedniego dnia zaczęły się przygotowania do Walentynkowego czerwonego dnia. Pomalowaliśmy opaski na czerwony kolor, jeszcze tylko czerwone serduszka i nakrycie głowy na bal gotowe. Czekało nas wiele atrakcji , były konkursy, tańce ,zabawy-wszystko związane z serduszkiem. Ciągnęliśmy  serduszka na sznureczku, tańczyliśmy z serduszkami, przenosiliśmy serduszka, uff a tańce z chustkami. Zrobiliśmy też śliczne Walentynki wyklejane wydzierankami. Bawiliśmy się tez w teatr."Wystawiliśmy" wierszyk Jana Brzechwy pt "Żuk".  To był dzień pełen wrażeń.

 

Walentynki

 

W dniu Dniu Świętego Walentego w grupie Misiów było bardzo czerwono i wesoło.  Dzieci ochoczo uczestniczyły w zabawach i tańcach, a potem zajadały się słodkościami w postaci serduszek-lizaków. Tego dnia wszędzie było czuć miłość w powietrzu. Oby wszyscy bawili się tak wyśmienicie jak małe  Misie...

 

Tłusty Czwartek - Grupa Misie IA

 
Tak jak wszędzie także i u Misiów w grupie IA świętowano Tłusty Czwartek. Dzieci z apetytem zajadały się pysznymi pączusiami. Każda buźka była dzisiaj słodka i biała od cukru pudru.

 

"PSZCZÓŁKI" u Fryzjera

 

Dzieci z grupy Pszczółek odwiedziły salon fryzjerski. Poznały narzędzia pracy i czynności wykonywane przez panie fryzjerki. Dzieci bardzo chętnie zajmowały miejsca na fotelach dla klientów i prosiły o stylizacje włosów. Dziewczynki tego dnia wróciły do domu z tęczowymi drobinkami we włosach. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom zakładu za gościnność!

 

Zimowe zabawy "PSZCZÓŁEK"

 
Kiedy pojawił się upragniony śnieg, dzieci z grupy Pszczółek wybrały się do parku. Bawiły się wspaniale podczas „jazdy pociągiem na narty do Zakopanego”, podczas lepienia kulek i śnieżnej bitwy.

 

Zajęcia u "Króliczków"

 

Podczas zajęć plastycznych stosując różne techniki wykonania prac "Króliczki" doskonalą sprawność dłodni,kształcą koordynację wzrokowo-ruchową,rozróżniają kolory i utrwalaja pojęcia :  "NAD" i "W"

 

Zimowe zabawy "Króliczków"

  W naszym przedszkolu zima nam nie groźna i często bawimy się na świeżym powietrzu a śnieg wywołuje radość na naszych twarzach

 

          

                   Przedszkole przy ul. Krzywoustego 5                                                                        Przedszkole przy ul. Sprzymierzonych 5